Rozestavěno

Zveme vás na staročeskou řemeslnou pouť na Pecku 25-27.8.2017

Rozhodli jsme se přispět svou troškou do mozaiky řemesel na naší pouti. Připravili jsme pro vás slaměný stánek s ukázkami hiněných omítek, možnostmi fasád na slaměných konstrukcích, různými úpravami vnitřních jemných jílových omítek. Doufali jsme, že stánek proměníme v dětskou radost, tak, jako se to povedlo na jedné příjemné stavbě nedaleko Hořic, kde majitelé citlivě rekonstruují staré vesnické stavení přírodními materiály.

Nakonec to byly skvělé dva dny, plné pohody, slunce a radosti. Za rok přijďte i Vy umazat si ruce, je to dermatologicky i psychicky prospěšné !

Letošní rok 2017 se ponese více ve vůni dřeva

   .... než tomu bylo jiné roky. Na podzim jsme v předstihu stihli připravit základové konstrukce se sítěmi pro vesnickou usedlost v Horní Nové Vsi v Lázních Bělohrad, kterou nyní dokončujeme, v létě jsme předali větší zahradní pavilon s jezírkem, nedaleko Trutnova vypomáháme tam, kde již síly investora nestačí s moderní replikou větší roubenky pro rodinné bydlení. Bohužel  s architekty velmi vyladěná studie moderního domku na složitějším svažitém pozemku v Čisté u Horek se nakonec nerealizovala, ale vynahradili jsme si moderní minimalistickou dřevostavbou v Nové Pace a celkovou rekonstrukci původní roubenky v Dřevěnici s věrným zachováním všech historických prvků.

   V Pivovaru Nová Paka se podařilo citlivě rekonstruovat a vrátit historický ráz prostorám v administrativní budově - zejména hlavní chodbě s historickou dlažbou, pracovnám vedení pivovaru i dalším prostorám, celkovou modernizací prošly sociálky. Nyní probíhá revitalizace poslední části chodby se schodištěm na půdu.      Pokračujeme ve spolupráci při revitalizaci hospodářských budov Hradu a zámku ve Starých Hradech - dokončeny jsou prostory pro větší setkávání s vínem i kávou s přilehlou černou kuchyní a krásnou pecí, kompletní rekonstrukce sociálek, kde se snoubí staré s moderním.

Z důvodu velkého zájmu o naši práci stále přijímáme schopné a zodpovědné pracovníky na všech postech. Znáte-li někoho, kdo má  zájem o práci a nebojí se jí, pošlete ho k nám co nejdříve. Nabízíme kolektiv slušných lidí, moderní pracovní postupy na neobvyklých stavbách, průnik do problematiky pasivních staveb.

Moderní dřevostavba v Nové Pace

Projekt minimalistické dřevostavby, který je před dokončením. Přestože se stavební povolení protáhlo až do poloviny srpna, na konci roku je téměř hotovo. Dům bude pasivní..., protože my jsme aktivní, dotace NZÚ zaplatí následné úpravy zahrady i garáž se zahradním domkem ! Po dlouhé době opět stavíme na pilotkách s provětrávanou mezerou. Podloží je pečlivě odvodněno a izolováno folií a štěrkovou vrstvou, abychom zamezili nežádoucí kondenzaci na spodní hraně konstrukce. Naopak vzhledem k blízké často rozvodňované Rokytce je to ideální suché řešení - stavba je nejen za vodou , ale i nad vodou.... Neobvyklá je i úprava modřínové fasády, máme svoje vlastní řešení ošetření proti škůdcům i dešti !

rekuperace vody pod sprchou

Vesnická usedlost v Horní Nové Vsi

Připravovaná dřevostavba pro mladou rodinu s velkou garáží coby stodolou. Stavba by se měla ucházet o dotaci NZÚ 2017 - pasivní stavba. Na jaře nás zbrzdil nedokončený projekt a stavební povolení, nyní již však běží stavba v plném proudu. Na konstrukci se precizně podílel náš dvorní dodavatel mistr tesař ing. Petr Kotyk.

Zahradní domek s jezírkem

Domek s jezírkem tvoří poslední část zatím nedokončeného venkovního prostoru. Dotváří relaxační prostor pro rodinu i početné přátele.  Jedná se o dřevostavbu sloupkové konstrukce s moderním, hodně vymazleným interiérem, s použitím maxima přírodních materiálů.

Rekonstrukce roubenky v Dřevěnicích

Po pečlivé přípravě na podzim 2016 se v březnu naplno rozjely stavební práce. Původní roubení už bohužel připomínalo spíše perník a tak bylo zcelo odstraněno a provedeny i zcela nové základy, na nichž vyrostlo díky poctivé práci tesařů z Pily Novotný Jilemnice nové roubení. Hlavní světnice je v interiéru zateplena lněnými izolacemi s hliněnými panely od nového dodavatele Jana Bílka, hliněného srdcaře z Moravy.

 

Opravy v pivovaru Nová Paka

Opravy a zateplení fasády lahvovny a objektu šaten - v loňském roce byly opraveny poslední  fasády na jižním  průčelí areálu pivovaru. Tím bylo dovršeno dvanáctileté úsilí o celkovou rekonstrukci areálu a jedné z největších dominant Nové Paky.

 

Revitalizace reprezentativních prostor v administrativní budově, navrácení vzhledu chodby do historické podoby. Po loňské zdařilé opravě kanceláře vedení pivovaru pokračujeme na hlavní chodbě a sociálním zázemí hlavní budovy, dalších kanceláří, archivu a šaten.